Kosmetyki prosto z Prowansji. Recenzja kremu Delicate oraz mgiełki rozświetlającej od La Fare 1789

Czy jest coś takiego, co kojarzy Wam się tylko z Francją? Zapewne większości z Was od razu na myśl przyszła Wieża Eiffla, inni pomyśleli o pocałunku, a jeszcze inni o francuskim stylu, cieście lub bagietce. Mnie natomiast od niedawna, Francja kojarzy się z naturalnymi kosmetykami. Jakimi dokładnie? O tym dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Kilka tygodni temu zaczęłam poznawać produkty marki La Fare 1789, o której jak dotąd jeszcze nie słyszałam. Firma wywodzi się z Prowansji, czyli historycznej krainy leżącej w południowo - wschodniej Francji. W ofercie producenta znajdziemy m.in. kremy do twarzy, szampony i odżywki do włosów, oraz mleczka do ciała i demakijażu. Pełna ofertę znajdziecie tutaj: [KLIK]

Ja natomiast miałam przyjemność testować dwa produkty do twarzy:
  • krem Delicate
  • mgiełkę rozświetlającą




Kosmetyki La Fare 1789 posiadają certfikat ECOCERT (zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego i przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzących z upraw ekologicznych. Dodatkowo zawierają maksymalnie 5% składników syntetycznych) oraz COSMEBIO - BIO (zawierają co najmniej 95% składników naturalnych lub pochodzących ze źródeł naturalnych i co najmniej 95% składników roślinnych certyfikowanych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego). Dodatkowo wyposażono je w 3-krotnie większą ilość składników organicznych, niż jest to wymagane przez ECOCERT.

Krem do twarzy Delicate

Ten produkt bardzo mnie zaskoczył, a szczególnie jego nietypowe opakowanie - szklany i niewielkich rozmiarów słoiczek, w którym zamknięto największe skarby natury. Dodatkowo umieszczono go w tekturce, na której znajdziemy informacje o produkcie. Całość mimo swojej prostoty, od razu przyciąga wzrok. Krem przed rozlaniem chroni natomiast metalowa nakrętka, na której umieszczono naklejkę z nazwą produktu. Krem Delicate posiada także papierową banderolę, która świadczy o tym, że nikt wcześniej nie otwierał naszego kremu i nie maczał w nim swoich palców.




Krem od La Fare 1789 posiada puszystą oraz szybko wchłaniającą się konsystencję, która nie pozostawia na twarzy tłustego filmu. Wyróżnia go również delikatny, lecz energetyzujący aromat, który od razu polubiłam. Zapach nie utrzymuje się wprawdzie zbyt długo na skórze, ale nie o niego tutaj chodzi, ale o działanie kosmetyku.


Po krem Delicate sięgam zarówno rano, jak i wieczorem. Produkt ma lekką konsystencję, dlatego możemy go nałożyć jako bazę pod makijaż. Ponadto dobrze łączy się innymi kosmetykami i nie powoduje rolowania podkładu. Ogromną zaletą tego produktu jest również to, że działa on w ekspresowym tempie. Efekty zaobserwujemy już po pierwszej aplikacji. Buzia staje się odpowiednio odżywiona i nawilżona. Jest także matowa i nie błyszczy się.



Kosmetyk mimo niewielkiej pojemności (30 ml) jest dość wydajny. Myślę, że przy codziennym stosowaniu wystarczy nam na cały miesiąc, a może nawet i dłużej. Wszystko zależy od tego, jak grubą warstwę produktu lubimy aplikować na twarz.

Skład kremu do twarzy Delicate

  • Aqua (Water) (woda).
  • Anthemis Nobilis Flower Water** (woda kwiatowa z rumianku rzymskiego) - posiada właściwości przeciwzapalne i regenerujące.
  • Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu) - substancja zapobiegająca nadmiernemu odparowywaniu wody, zmiękczająca, wygładzająca i nawilżająca skórę.
  • Butyrospermum Parkii Butter** (masło shea) - składnik bogaty w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, E i F. Regeneruje i odnawia zniszczony naskórek, łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy gojenia. Ponadto wygładza skórę i chroni ją przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Caprylic/Capric Triglyceride (trójgliceryd kaprylowo - kaprynowy) - substancja natłuszczająca oraz wygładzająca. Sprawia, że skóra staje się miękka, elastyczna i gładka.
  • Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water** (woda z kwiatów gorzkiej pomarańczy) - tonizuje, oczyszcza, zwęża pory oraz działa kojąco na okolice oczu i cerę naczyniową. Łagodzi obrzęki, lekko ściąga skórę, przeciwdziała jej wiotczeniu oraz nadaje produktowi zmysłowy zapach.
  • Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables** (niezmydlona frakcja oleju słonecznikowego) - nawilża i odżywia skórę oraz zapobiega jej wiotczeniu. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmacnia skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz łagodzi objawy stresu oksydacyjnego.
  • Hydrogenated Olive Oil Caprylyl Esters (estry decylowe uwodornionych kwasów tłuszczowych z oliwy z oliwek) - nawilżający składnik pochodzenia naturalnego. Wpływa również na konsystencję kosmetyku.
  • Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil** (olej migdałowy) - substancja bogata w witaminy młodości (A i E). Poprawia ukrwienie skóry, wyrównuje jej koloryt, łagodzi stany zapalne oraz chroni ją przed warunkami atmosferycznymi takimi jak silny wiatr lub słońce. Dodatkowo nawilża, zmiękcza i wygładza oraz wpływa na prawidłowe funkcjonowanie cementu międzykomórkowego.
  • Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water** (hydrolat z liści tymianku) - wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, działa ściągająco i doskonale oczyszcza. Dodatkowo nadaje kosmetykom piękny zapach. Hydrolat z liści tymianku poleca się szczególnie osobom o skórze tłustej i trądzikowej.
  • Olus Oil (Vegetable Oil) (olej roślinny) - substancja hipoalergiczna, wygładzająca oraz zmiękczająca skórę. Zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, mróz czy klimatyzowane pomieszczenia.
  • Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Cera/Polyglyceryl-3 Esters (ACTICIRE®, kombinacja naturalnych wosków z kwiatów mimozy oraz z jojoby i słonecznika) - emollient, substancja odpowiedzialna za gładką i nawilżoną skórę.
  • Glycerin** (gliceryna) - tworzy ochronny film, zapobiega ucieczce wody, wzmacnia odporność skóry na szkodliwe czynniki pochodzenia zewnętrznego oraz łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Substancja ta przyciąga cząsteczki wody z otoczenia i gromadzi je na powierzchni skóry. Taki efekt uzyskuje się jednak tylko wtedy, gdy wilgotność powietrza nie jest mniejsza niż 65%. W innym przypadku gliceryna pobiera wodę z dolnych warstw skóry i może ją wysuszać.
  • Oryza Sativa (Rice) Hull Powder (proszek z otrąb ryżowych) - łagodzi stany zapalne, zmiękcza skórę, matuje ją i ujednolica jej koloryt.
  • Parfum (Fragrance) (substancja zapachowa) - nie wiadomo, czy jest ona pochodzenia naturalnego, czy też syntetyczna.
  • Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil** (olej z pestek moreli) - odbudowuje i chroni barierę skóry, pomaga utrzymać jej prawidłowe nawilżenie oraz zmiękcza i wygładza.
  • Squalane (skwalen) - aktywny składnik otrzymywany z oliwy z oliwek. Posiada własności antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, odżywcze i regenerujące.
  • Titanium Dioxide (dwutlenek tytanu, biel tytanowa, biały pigment) - może indukować zmiany genetyczne i uszkadzać DNA, przez co został sklasyfikowany przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem jako substancja „prawdopodobnie” rakotwórcza dla ludzi.
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy) - imituje zapach jaśminu. Występuje w owocach, kwiatach i olejkach eterycznych. Jest składnikiem dopuszczonym do stosowania w kosmetykach naturalnych i aprobowany przez jednostki certyfikujące kosmetyki organiczne.
  • Bisabolol (alfa-bisabolol) - substancja czynna pozyskiwana z rumianku lekarskiego. Posiada właściwości antybakteryjnie, przeciwzapalne oraz łagodzące.
  • Cetearyl Glucoside (poliglukozyd alkoholu cetylostearylowego) - substancja pochodzenia roślinnego, która wpływa na lepsze nawilżenie. Jest ona całkowicie przyjazna i bezpieczna dla naszej skóry.
  • Olea Europaea (Olive) Leaf Extract** (ekstrakt z liści oliwki europejskiej) - wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, przyspiesza proces gojenia się ran, zmian trądzikowych i przebarwień.
  • Sodium Stearoyl Lactylate (stearylomleczan sodu) - emulgator różnego pochodzenia. Wykazuje właściwości oczyszczające i lekko złuszczające.
  • Hydrogenated Vegetable Oil (uwodorniony olej roślinny) - otrzymywany najczęściej z oleju palmowego lub oleju kokosowego. Tworzy na skórze okluzyjną, natłuszczającą i ochronną powłokę. Nadaje także kremową konsystencję kosmetykom.
  • Tocopherol (witamina E w czystej formie) - przyczynia się do wygładzenia skóry oraz koi ewentualne stany zapalne.
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa) - substancja produkowana przez mikroorganizmy na liściach kapusty. Posiada certyfikat EcoCert i jest dobrze tolerowana przez skórę.
  • Sodium Levulinate (sól sodowa kwasu lewulinowego) - stosowana jako zamiennik szkodliwych parabenów, zmniejszająca ryzyko rozwoju infekcji o podłożu bakteryjnym.
  • Polyhydroxystearic Acid (kwas polihydroksystearynowy) - emulgator, zagęstnik. Jest bezpieczny, jednak w wysokim stężeniu i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe.
  • Alcohol*** (alkohol) - konserwant otrzymywany z roślin, np. z buraków cukrowych. Wykazuje działanie dezynfekujące.
  • Leontopodium Alpinum Extract** (ekstrakt z szarotki alpejskiej) - substancja o działaniu ochronnym, nawilżającym, przeciwstarzeniowym i przeciwutleniającym. 
  • Sclerotium Gum (żywica sclerotium) - naturalny zagęstnik, substancja żelująca.
  • Sodium Anisate (sól sodu kwasu anyżowego) - bezpieczny konserwant o właściwościach antyseptycznych.
  • Candelilla Cera (Cerifera Wax) (wosk kandelila) - natłuszcza, wygładza oraz pielęgnuje skórę.
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant chroniący kosmetyk przed bakteriami i rozwojem mikroorganizmów.
  • Alumina (korund) - wykazuje właściwości przeciwzapalne, a w grubszej postaci - ścierające. Jest również substancją przeciwzbrylającą i regulującą lepkość.
  • Stearic Acid (kwas stearynowy) - to naturalny kwas tłuszczowy otrzymywany z oleju kokosowego. Substancja ta nawilża i ułatwia przedostawanie się substancji czynnych do głębszych warstw skóry.
  • Citric Acid (kwas cytrynowy) - usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę. Może jednak wywoływać podrażnienia skóry, oczu i dróg oddechowych.
  • Linalool (linalol) - imituje zapach konwalii.
  • Citronellol (cytronellon) - imituje zapach róży i geranium.
  • Limonene (limonen) - imituje zapach skórki cytrynowej.

** Składniki z upraw ekologicznych
*** Przetwarzane z organicznych składników


Mgiełka rozświetlająca do twarzy

Kosmetyk umieszczono w buteleczce wykonanej z ciemnego tworzywa o pojemności 200 ml. Opakowanie posiada atomizer, który dobrze rozpyla produkt. Wystarczy psiknąć raz lub dwa, aby pokryć produktem całą twarz. Butelka jest spłaszczona, dlatego mogę ją bez problemu wrzucić do torebki i zraszać swoją skórę, kiedy tylko mam na to ochotę. Sam płyn jest natomiast bezbarwny i posiada miły dla nosa zapach. Nie wiem jednak, do czego mogłabym przyrównać tę woń.




Mgiełkę możemy aplikować tradycyjnie, czyli na płatek kosmetyczny, którym przecieramy twarz, lub bezpośrednio na skórę. Ze względu na aktualnie panujące temperatury, opcja druga wydaje się bardziej odpowiednia. Robimy to oczywiście zawsze na oczyszczoną skórę, przed nałożeniem kremu.


Mgiełka rozświetlająca do twarzy bardzo dobrze się wchłania, relaksuje i przynosi skórze natychmiastowe ukojenie, jednocześnie intensywnie ją nawilżając oraz tonizując. Jej regularne stosowanie sprawia, że przebarwienia, zaczerwienia i podrażnienia znikają, a cera nabiera młodzieńczego blasku.

Na plus oceniam także wydajność produktu - duża butla starczy nam naprawdę na długo.

Skład mgiełki rozświetlającej do twarzy

  • Aqua (Water) (woda).
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice** (sok z liści aloesu) - zawiera dużo mikroelementów (potas, magnez, cynk, żelazo, wapń, fosfor) oraz witaminy A i C. Działa na skórę łagodząco, nawilżająco, wygładzająco oraz przeciwzapalnie.
  • Alcohol*** (alkohol) - konserwant otrzymywany z roślin, np. z buraków cukrowych. Wykazuje działanie dezynfekujące.
  • Glycerin (gliceryna) - tworzy ochronny film, zapobiega ucieczce wody, wzmacnia odporność skóry na szkodliwe czynniki pochodzenia zewnętrznego oraz łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Substancja ta przyciąga cząsteczki wody z otoczenia i gromadzi je na powierzchni skóry. Taki efekt uzyskuje się jednak tylko wtedy, gdy wilgotność powietrza nie jest mniejsza niż 65%. W innym przypadku gliceryna pobiera wodę z dolnych warstw skóry i może ją wysuszać.
  • Coco - Betaine (betaina kokosowa) - poprawia jakość piany, zwiększa lepkość preparatu.
  • Olea Europaea (Olive) Leaf Extract** (ekstrakt z liści oliwki europejskiej) - wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, przyspiesza proces gojenia się ran, zmian trądzikowych i przebarwień.
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy) - imituje zapach jaśminu. Występuje w owocach, kwiatach i olejkach eterycznych. Jest składnikiem dopuszczonym do stosowania w kosmetykach naturalnych i aprobowany przez jednostki certyfikujące kosmetyki organiczne.
  • Capryloyl Glycine (lipoglicyna) - wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwtrądzikowe i przeciwzmarszczkowe. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, reguluje pracę gruczołów łojowych, nawilża i regeneruje.
  • Levulinic Acid (kwas lewulinowy) - konserwant różnego pochodzenia. Bywa pomocny przy tworzeniu kompozycji zapachowych Po zastosowaniu tej substancji nie powinniśmy wystawiać się na działanie promieni słonecznych.
  • Undecylenoyl Glycine (undecylenoiloglicyna) - emulgator, substancja powierzchniowo - czynna. Dobrze myje, złuszcza oraz hamuje wydzielanie łoju.
  • Sodium Hydroxide (wodorotlenek sodu) - substancja dozwolona do stosowania w ograniczonym stężeniu. 
  • Parfum (Fragrance) (substancja zapachowa) - nie wiadomo, czy jest ona pochodzenia naturalnego, czy też syntetyczna.
  • Sodium Levulinate (sól sodowa kwasu lewulinowego) - stosowana jako zamiennik szkodliwych parabenów, zmniejszająca ryzyko rozwoju infekcji o podłożu bakteryjnym.
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant chroniący kosmetyk przed bakteriami i rozwojem mikroorganizmów.
  • Camellia Sinensis Leaf Extract** (ekstrakt z zielonej herbaty) - wykazuje silne działanie przeciwutleniające, antyzapalne i łagodzące. Stymuluje regenerację i podziały komórkowe oraz zwalcza wolne rodniki przyczyniające się do przedwczesnego starzenia i niszczenia skóry.
  • Maltodextrin*** (maltodekstryna) - odżywia i wygładza skórę oraz włosy. Substancja bezpieczna.
  • Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters (pochodna oliwy z oliwek) - naturalny emulgator.
  • Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract** (ekstrakt z ogórka) - zawiera witaminę C oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne, łagodzące, ochronne i odżywcze. Napina również skórę i sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne.
  • Cedrus Atlantica Bark Oil** (olejek z cedru atlaskiego) - wykazuje właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe i regenerujące. Neutralizuje niepożądane zapachy w kosmetyku.
  • Citrus Limon Peel Oil** (olejek cytrynowy) - działa przeciwbakteryjnie, antyoksydacyjnie i wybielająco. Eliminuje nadmiar łoju i zaskórników oraz poprawia zapach kosmetyku.
  • Cymbopogon Martini Oil** (olejek palmarozowy) - olejek eteryczny otrzymywany z palczatki imbirowej. Wykazuje działanie przeciwzapalne i nadaje piękny zapach kosmetykom. Polecany szczególnie do cery tłustej i trądzikowej.
  • Leontopodium Alpinum Extract** (ekstrakt z szarotki alpejskiej) - substancja o działaniu ochronnym, nawilżającym, przeciwstarzeniowym i przeciwutleniającym. 
  • Citric Acid (kwas cytrynowy) - usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę. Może jednak wywoływać podrażnienia skóry, oczu i dróg oddechowych.
  • Linalool (linalol) - imituje zapach konwalii.
  • Limonene (limonen) - imituje zapach skórki cytrynowej.
  • Citronellol (cytronellon) - imituje zapach róży i geranium.

** składniki z upraw ekologicznych
*** przetwarzane z organicznych składników


Jak oceniacie produkty La Fare 1789?
Który z nich bardziej przypadł Wam do gustu?

51 komentarzy:

  1. Z chęcią wypróbowalabym mgiełke :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne opakowania! Strasznie podoba mi się taki styl. Muszę się zapoznać lepiej z ofertą firmy bo tych produktów nie znałam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Opakowania to sztos ! Mgiełka bardzo mnie zaciekawiła 😍

    OdpowiedzUsuń
  4. Super recenzja. Mnie zainteresowała mgiełka.

    OdpowiedzUsuń
  5. Mam ochotę na rozświetlającą mgiełkę do twarzy :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Kusi mnie ta mgiełka, na lato uwielbiam takie kosmetyki.

    OdpowiedzUsuń
  7. Lubię takie bogate kremy, choć markę znam bardzo słabo i nawet mało o ich produktach czytałam :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Opakowania mają genialne, kojarzą mi się z tymi z dawnych czasów. Bardziej zainteresował mnie krem :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Całkowicie nie znam marki. Mgiełka mnie zauroczyła, ale krem też chętnie bym poznała :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Chętnie bym wypróbowała, bo nie znam marki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie znałam, a jak już poznałam, to się zakochałam :)

      Usuń
  11. Przyznam szczerze, że bardzo się zaciekawiłam zarówno kremem jak i mgiełką, chętnie bym przetestowala.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli skusisz się na zakup, to daj później znać, jak te produkty się u Ciebie sprawdziły.

      Usuń
  12. Mgielki sa u mnie zawsze mile widziane

    OdpowiedzUsuń
  13. Chętnie przetestowalabym ten krem do twarzy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze polecam. Jeśli lubisz naturalne produkty, to z pewnością się nie zawiedziesz.

      Usuń
  14. Mgiełki to moje całkowite uzależnienie

    OdpowiedzUsuń
  15. Mgiełki u mnie zawsze się sprawdzają, więc chętnie bym ją wypróbowała.

    OdpowiedzUsuń
  16. bardzo lubię francuskie naturalne kosmetyki, obecnie zachwycam się marką Pulpe de Vie. Tej marki akurat nie znam, ale podoba mi się design kosmetyków, z pewnością zwracają uwagę

    OdpowiedzUsuń
  17. Ależ piękny design mają te kosmetyki! <3 Oba produkty bardzo mi się podobają i z chęcią bym je wypróbowała! :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Opakowanie iście rustykalne, z checia je wypróbuje.

    OdpowiedzUsuń
  19. Marka jest mi zupełnie obca. Mgiełka jest bardzo ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Nie znam tej marki. Moja uwagę przykuły te opakowania które mają niepowtarzalny design

    OdpowiedzUsuń
  21. Mgiełka by się mi przydała, latem mam problem z przebarwieniami na twarzy i sięgam po produkty, które je niwelują

    OdpowiedzUsuń
  22. Nie spotkałam wcześniej tych produktów. Mgiełkę mam ochotę wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  23. Mgiełka bardzo mnie zainteresowała, chętnie bym ją kupiła.

    OdpowiedzUsuń
  24. Ta mgiełka jest bardzo ciekawa!

    OdpowiedzUsuń
  25. Z Francja kojarzą mi się rogaliki i bagietki

    OdpowiedzUsuń
  26. Tą mgielke bardZo chetnie bym wyprobowala ;)

    OdpowiedzUsuń
  27. Są świetne! A jakie piękne opakowania 😍 chętnie poznam ten krem bliżej 😃

    OdpowiedzUsuń
  28. Nie znałam wcześniej tych produktów, dzięki za recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
  29. Maja ciekawe składy i warto im blizej sie im przyjrzeć. :)

    OdpowiedzUsuń
  30. Dla mnie totalnie nowa marka kosmetyczna, z chęcia przyjrzę się bliżej tym produktom

    OdpowiedzUsuń
  31. Markę pierwszy raz widzę i już zauroczyła mnie mgiełka. Chętnie oba produkty za jakiś czas wypróbuję .
    Buziaki !

    OdpowiedzUsuń
  32. Pierwszy raz słyszę na temat tej firmy. Mgiełka zdecydowanie przypadła mi do gustu. Chciałabym móc ja kiedyś wypróbować.

    OdpowiedzUsuń
  33. Cześć witam cię bardzo serdecznie w ten upalny gorący dzień czy tobie tak samo jest gorąco Ja po prostu marzę już o ochłodzeniu Ale przejdźmy do tematu Zacznę od tego że bardzo mi się podoba aranżacja twoich zdjęć są wykonane cudownie miłe dla oka a to jest to co bardzo lubię Przyznam szczerze że marzy mi się Prowansja i w sercu mam nadzieję że kiedyś tam pojadę z kosmetyków które tutaj przedstawiłeś Bardzo zainteresowała mnie mgiełka lubię mgiełki do twarzy chętnie bym ją przetestował a i poznała jej działanie na swojej twarzy pozdrawiam cię bardzo serdecznie i życzę przyjemnego weekendu


    💁 odnowionaja.blogspot.com

    Zapraszam Cię serdecznie na bloga swej Przyjaciółki Agnieszki , która chwyta piękne chwile w swój obiektyw , ale również pisze życiowe przesłania z serca dla drugiego człowieka .

    Pozdrawiam serdecznie Sylwia

    OdpowiedzUsuń
  34. Świetne masz te produkty ❤️

    OdpowiedzUsuń
  35. Bardzo fajna i wyczerpująca recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Myślę, że ten krem, mógłby być dla mnie odpowiedni

    OdpowiedzUsuń
  37. Ta mgiełka to jakieś cudo musi być :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Nigdy nie słyszałam o tej marce, z francuskich kosmetyków znam Lierac i Caudalie :)

    OdpowiedzUsuń
  39. Nie znam tych produktów ani tej firmy, ale bardzo zaciekawił mnie ten uroczy kremik :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz 💚

Copyright © 2018 Toksyczna kosmetyczka